ART / Lithographs / Litograph in colors 9344283
*
nr 934 4283
Bo Ã…ke Adamsson
(f. 1941), Sverige
Bo Ã…ke Adamsson (b. 1941), Hockeyspelare, 101/350, subject: 41x53,
LITOGRAPH IN COLORS, Bo Ã…ke Adamsson (f. 1941), Hockeyspelare, 101/350, motivet: 41x53
Bo Ã…ke Adamsson, Swedish painter, sculptor and graphic artist, born 1941 in Stockholm.
Droit De Suite
Estimate:
600
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday January 12 2015
at 20:43:55
- Bid history
Time
Bidder
Bid
31/12 11:45:38
1
100 kr
1/1 21:28:30
2
200 kr
3/1 10:42:50
3
200 kr
3/1 10:42:50
2
200 kr (Robot)
3/1 10:43:05
3
250 kr
7/1 15:55:04
4
Vinnande bud
12/1 19:02:44
3
350 kr
12/1 19:02:44
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Artist/Designer
Bo Ã…ke Adamsson
Bo Ã…ke Adamsson, Swedish painter, sculptor and graphic artist, born 1941 in Stockholm.
Read more about Bo Ã…ke Adamsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo åke adamsson färglitografi grafik hockeyspelare litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8157 LINOCUT
2 pcs, Bo Ã…ke Adamsson (b. 1941), Sweden. Signed, ..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:15
*
Bo Ã…ke Adamsson
Bo Ã…ke Adamsson, Swedish painter, sculptor and graphic artist, born 1941 in Stockholm.
Läs om budbetjänten
Read more about e-auktion
Read more about Bo Ã…ke Adamsson
nr 934 4283
Bo Ã…ke Adamsson
(f. 1941), Sverige
Bo Ã…ke Adamsson (b. 1941), Hockeyspelare, 101/350, subject: 41x53,
LITOGRAPH IN COLORS, Bo Ã…ke Adamsson (f. 1941), Hockeyspelare, 101/350, motivet: 41x53
Bo Ã…ke Adamsson, Swedish painter, sculptor and graphic artist, born 1941 in Stockholm.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 600 |
Sold: | SEK 400 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
31/12 11:45:38 | 1 | 100 kr |
1/1 21:28:30 | 2 | 200 kr |
3/1 10:42:50 | 3 | 200 kr |
3/1 10:42:50 | 2 | 200 kr (Robot) |
3/1 10:43:05 | 3 | 250 kr |
7/1 15:55:04 | 4 | Vinnande bud |
12/1 19:02:44 | 3 | 350 kr |
12/1 19:02:44 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Artist/Designer
Bo Ã…ke Adamsson
Bo Ã…ke Adamsson, Swedish painter, sculptor and graphic artist, born 1941 in Stockholm.Read more about Bo Ã…ke Adamsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo åke adamsson färglitografi grafik hockeyspelare litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8157 LINOCUT
2 pcs, Bo Ã…ke Adamsson (b. 1941), Sweden. Signed, ..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:15